بهترین وبلاگ برای دانلود(بیاتو)همه چیز رایگانه

مراسم شب سوم محرم 89 - امامزاده علی اکبر چیذر - حاج محمود کریمی

مراسم شب سوم محرم 89 - امامزاده علی اکبر چیذر - حاج محمود کریمی


شب سوم محرم شبی است که  در مجالس عزا مداحان در رسای دردانه ی امام حسین (ع) مرسیه سرایی می کنند. حضرت رقیه (س) دختر امام حسین پس از ظهر عاشورا با روزه هایی که در شام در عزا و دوری پدر خواند یزید و یزدیان را رسوا کرد. پس از این که اهل بیت اسیر شدند دردانه حضرت در خرابه های کوفه آنقدر بهانه ی پدر را گرفت تا قاتلان آن حضرت سر مبارک اباعبدالله را برای دختر سه ساله آورند ؛ عزیز دردانه عمو عباس پس از گریه بسیار و درد دل هایی که با سر مبارک پدر کرد در همان خرابه ها از دنیا رفت و در همان جا هم دفن شد. 

زن فرانسوی درکنار بارگاه ملکوتی حضرت رقیه سلام الله علیها ...
جناب حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مهدی تاج لنگرودی ( واعظ ) صاحب تالیفات کثیره، درکتاب توسلات یا راه امیدواران صفحه 161، چاپ پنجم چنین می نویسد: یکی از دوستانم که خود اهل منبر بوده و در فن وخطابه وگویندگی از مشاهیر است، و مکرر برای زیارت قبر حضرت رقیه بنت الحسین سلام الله علیها به شام رفته است، روی منبر نقل می‌کرد: درحرم حضرت رقیه سلام الله علیها زن فرانسوی را دیدند که دو قالیچه گران قیمت به عنوان هدیه به آستانه مقدسه آورده است مردم که می‌دانستند او فرانسوی و مسیحی است از دیدن این عمل درتعجب شدند و با خود گفتند که چه چیز باعث شده که یک زن نامسلمان به این جا آمده وهدیه قیمتی آورده است چنین موقعی است که حس کنجکاوی در افراد تحریک می‌شود. روی همین اصل از او علت این امر را پرسیدند و او در جواب گفت : همان گونه که می‌دانید من مسلمان نیستم، ولی وقتی که از فرانسه به عنوان ماموریت به این جا آمده بودم در منزلی که مجاور این آستانه بود مسکن کردم. اول شبی که می‌خواستم استراحت کنم صدای گریه شنیدم . چون آن صداها ادامه داشت وقطع نمی‌شد، پرسیدم این گریه وصدااز کجاست ؟ در جواب گفتند : این گریه‌ها از جوار قبر یک دختری است که در این نزدیکی مدفون شده است .من خیال می‌کردم که آن دختر امروز مرده و امشب دفن شده است که پدرومادروسایر بازماندگان وی نوحه سرایی می ‌کنند . ولی به من گفتند الان متجاوز از هزار سال است که از مرگ ودفن او می‌گذرد. برشگفتی من افزوده شد و با خود گفتم که چرا مردم بعد از صدها سال این گونه ارادت به خرج می‌دهند ؟ بعد معلوم شد این دختر با دختران عادی فرق دارد، او دختر امام حسین سلام الله علیها است ... که پدرش رامخالفین ودشمنان کشته‌اند وفرزندانش را به این جا که پایتخت یزید بوده به اسیری آورده‌اند و این دختر درهمین جا از فراق پدر جان سپرده ومدفون گشته است . بعد از این ماجرا روزی به این جا آمدم. دیدم مردم زهر سو عاشقانه می‌آیند ونذر می‌کنند وهدیه می‌آورند ومتوسل میشوند. محبت او چنان دردلم جا کرد که علاقه زیادی به وی پیدا کردم. پس از مدتی به عنوان زایمان مرا به بیمارستان و زایشگاه بردند. پس از معاینه به من گفتند کودک شماغیر طبیعی به دنیا می‌آید و ما ناچاراز عمل جراحی هستیم. همین که نام عمل جراحی راشنیدم دانستم که دردهان مرگ قرارگرفته‌ام . خدایا چه کنم،‌ خدایا ناراحتم ، گرفتارم چه کنم،‌ چاره چیست ؟ واندیشیدم که، چاره‌ای بجز توسل ندارم،‌و باید متوسل شوم ..... به ناچار دستم را به سوی این دختر دراز کرده و گفتم، خدایا،‌ به حق این دختری که دراسارت کتک و تازیانه خورده است وبه حق پدرش، که امام برحق ونماینده رسولت بوده است و او را ازطریق ظلم کشته‌اند قسم می‌دهم مرا از این ورطه هلاکت نجات بده ... آنگاه خود این دختر رامخاطب قرارداده و گفتم، اگر من از این ورطه هلاکت نجات یابم 2 قالیچه قیمتی به آستانه‌ات هدیه می‌کنم. خدا شاهد است پس از نذر کردن ومتوسل شدن،‌طولی نکشید برخلاف انتظار اطبا ومتصدیان زایمان،‌ ناگهان فرزند به طور طبیعی متولد شد واز هلاکت نجات یافتم . اینکه نیز به عهد ونذرم وفا کرده وقالیچه‌ها راتقدیم می‌کنم.
به نقل از سایت اعتقادات  فایل های زیر از وب سایت رسمی هئیت رزمندگان شمیرانات قرار داده شده است.
فایل ها با کیفیت 32 Kbps و با فرمت WMA می باشد. تصاویر ابتدایی مطلب مربوط است به  مراسم عصر امروز که توسط سایت هیئت رزمندگان شمیرانات منتشر شده است.

 دانلود بخش اول - روضه  - 1.92 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی دانلود بخش دوم - روضه - 2.30 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی دانلود بخش سوم - زمینه - 2.66 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی دانلود بخش چهارم - زمینه - 2.08 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی دانلود بخش پنجم - دودمه - 1.19 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی دانلود بخش ششم - شور - 2.67 مگابایت | لینک کمکی | لینک کمکی
 پسورد فایل زیپ : www.asandownload.com
 سایت سازنده لینک منبع 

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)